Sizden Gelenler

Abant Gölü Kamp Alanı / Bolu / Abant

Bolu Abant’da bulunan Abant Gölü’nde kamp yapmak başlığı altındaki soruları ve genel bilgileri Ayhan BERBEROĞLU sizler için derledi…

Abant Gölü ve çevresi birçok kampçının uğrak noktası. Özellikle sonbahar kampları için tercih edilen Abant Gölü’ne İlkbahar, yaz ve kış mevsimlerinde de gelerek harika bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Kış aylarında Abant’a ulaşım konusunda her ne kadar yollar açık olsa da kış lastiği, zincir vb gibi kış koşullarına hazır olmanızda ciddi fayda var. Abant Gölün de kamp ile ilgili en çok merak edilenlerden birsi de yere ateş yakma konusu. Diğer tüm milli parklarda ve ormanlarda olduğu gibi Abant Gölü kamp alanı ve çevresinde kesinlikle yere ateş yakmak yasaktır. Keza yer ateşinin doğaya verdiği zararı düşürsek bu konuda hassas olmamızda fayda var.

Kamp Alanı Adı

Abant Gölü Kamp Alanı

Kamp alanı ücreti

Gecelik Kişi Başı 10 TL Veya Çadır Başı 20 TL (Haziran 2018)

Ulaşım

Araç ile ulaşım

Araç İle Ulaşım İçin Yollar Çok Temiz Ve Komple Asfalt. Kamp Alanı İçerisinde 100 Metre Civarı Toprak Yol Dışında Bütün Yollar Asfalt. Kamp Alanı Bolu Otogardan 35-40 Km Civarı.

Toplu taşıma ile ulaşım

Toplu Taşıma İçin Şehir Merkezinden Otobüs Olup Olmadığı Hakkında Fikrim Yok. Ama Bolu Otogardan Belli Saatlerde 25 Kişilik Otobüsler Mevcut.
Alışveriş imkanı

Kamp alanı içinde restoran/cafe veya market var mı?

Kamp Alanı Abant Gölünün Hemen Yanında… Göl Çevresinde Restoran Ve Cafeler Mevcut. En Yakın Alış Veriş Noktası Yaklaşık 2km Ve Göl Kenarında. Ama Kamp İçin İstenen Her Ürün Yok. Kömür Mangal Gibi Temel Piknik İhtiyaçları Mevcut.
Alan dışında en yakın alışveriş yapacağınız yer tahmini … km uzaklıkta ?

Göl Kenarında Ki Cafe Ve Büfeleri Saymazsak En Yakın Alışveriş Noktası Abant Bolu Kavşağında Tekel Marketler Var Ve Her Ürün Yok. Alış Veriş İçin Otogar Yanında Ki Özdilek Avm Ye Uğranması Tavsiye Edilir. Ayrıca Her Gün Saat 15:00 Civarı Alana Ekmek Arabası Gelip Ekmek Satıyor.
Ateş ve Yakacak Temini

Yere ateş yakılıyor mu?

Yere Ateş Yakmak Yasak Ama Ateş İçin Kamp Alanı İçerisinde Ücretsiz Variller Var. Varil Sayısı Az Kapmak Lazım

Odun Temini Alan İçinde Mi Satılıyor?

Odun İçin Alanda Çok Fazla Ağaç Mevcut. Kurumuşlardan Bulunabilir.

Tuvalet/ Banyo

Alan içinde tuvalet var. Temiz/Temiz değil!

Alan İçerisinde  İkişer Adet Tuvalet Banyo Ve Mutfak Mevcut… Temizliği Yoğunluğa Göre Değişiyor Ama Kullanılmayacak Kadar Pis Değil. Her Sabah Temizlik Yapılıyor Ve Peçete Sabun Takviyesi Yapılıyor.

Telefon / İnternet

Telefon Ve İnternet Çok Rahat Çekiyor. Ayrıca kamp alanında elektrikte mevcut.

Yaban hayatı gözlemi

Alanın Etrafı Çitlerle Çevrili. Yaban Hayvan Girmesi Pek Olası Değil Bu Nedenle. Ben Görmedim. Belki Sürüngenler Olabilir  Ama Olmadığı Söyleniyor.

Zemin Durumu

Zemin Toprak Ve Yeşillik Genelde

Çevre Temizliği

Alanda Yeterince Çöp Tenekeleri Mevcut. Temizlik Her gün Yapılıyor Fakat İnsanlar Yerlere Çöp Atma Konusunda Çok İstekli J

Kamp dışında yapılacak etkinlikler

Kamp Dışında Göl Kenarında Yürüyüş Yapılabilir, Alan Dışında At Binme Bisiklet Kiralama Gibi Etkinlikler Yapılabilir.

Kişisel görüş

Alan Çitlerle Çevrili, Mutfak Banyo Tuvalet Gibi İmkanlar Mevcut. Ayrıca Tesisin Bazı Noktalarında Elektrik Panoları Mevcut Tesiste 7/24 Elektrik Var Ve Fiyata Dahil. Her Gün Ekmek Arabası Gelip Ekmek Satıyor. Çöpler Düzenli Toplanıyor Ve Temizlikler Düzenli Yapılıyor. Tavsiyem Alışveriş İşininin Bolu Merkezde Halledilmesi. Göl Etrafında Bulunan Büfe Ve Cafelerde Her Şey Bulunmuyor, Bulunsa Bile Pahalı Olabilir. Bence bu kamp alanı ilk kamp yapacaklar ya da çoluk çocuk tüm aile kamp yapacaklar için çok uygun…biz 3 genç olarak gittik ve çok eğlendik. Tavsiye ederim.

 

Hazırlayan

AYHAN BERBEROĞLU

 @ayhanber

 

 

 


Takip ederek destek vermeyi unutmayın!

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap