İnceleme

Aygaz Kamp Ocağı

Aygaz 2 kg’lık mini kamp ocağı ile kamp mutfağına hızlı bir giriş yaptı diyebilirim. Özel tasarıma sahip kamp ocağı, mini Aygaz kamp tüpüne güvenli bir şekilde oturtup, direkt kullanmanıza olanak sağlıyor. Özellikle devrilme riskine karşı geniş bir çember yapısına sahip olması güzel bir avantaj. Aygaz kamp ocağının alt kısmında bulunan plastik kısım sürede erimeye başlar algısı yaratıyor olsa da tüm materyaller yanmaz ve yanmaya karşı dayanıklı malzemelerden oluşturulmuş. Ateşin çıktığı kısım yani brülör, rüzgara karşı dayanıklı ve yüksek sıcaklığı ulaşmanızı sağlayacak şekilde üretilmiş. Yine alt kısımda bulunan çakmak sayesinde, ek bir kaynağa ihtiyaç duymadan otomatik olarak tüpün ateşlemesini gerçekleştirebilirsiniz.  Tüm tüplerde hologramlı bir kapak kullanılıyor. Bunun amacı tüpü ilk kullanan siz olduğunu gösterebilmek. Yani satın aldığınız Aygaz kamp tüpü, harici bir doldurma kaynağından değil, Aygaz’ın resmi dolum istasyonlarından size ulaşıyor. Yine alt tarafında bulunan karekod okutarak, tüpün gerekli testlerden geçtiğini görebilirsiniz. Aygaz kamp ocağını evinizde de kullanabilmeniz için mutfak ocağına dedantör ile bağlanabilen valf bulunuyor. Buna pek ihtiyacımız olacağı sanmıyorum ama varlığı da rahatsız edici bir durum değil.

Aygaz mini ocak yakın zamanda kamp yapanlar arasında popüler hale gelecek gibi. Aygaz’ın mini kamp ocağını biraz daha detaylı inceleyelim.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Aygaz Kamp Ocağı Kullanım Süresi

Sanırım bizleri ilgilendiren en önemli başlık bu. Yanımızda taşıyabileceğimiz kartuşların en büyük boyu 450Gr dır. Uzun süreli kamplar için yeterli olsa da sanırım herkes benim gibi kartuşun bitmemesi için tasarruf sağlayacağı alternatiflere yöneliyordur. Aygaz kamp tüpü 15 saat 20 dakika kullanım süresi sağlıyor. Tabi bu süreyi etkileyen en önemli faktör ortam sıcaklığı. 15 saat 20 dakikalık test 20 derece ortam sıcaklığında sağlanmış. Yani yaz kampları için bu süre geçerli. Kış kamplarında,soğuk havanın etkisiyle bu süre biraz daha azalacaktır.

Aygaz, kamp tüpünü tanıtırken ‘artırılmış güvenlik özellikleri’ cümlesini kullanıyor. Bu cümleyi neden özellikle belirttiklerini biraz kıyasladım ve ortaya çıkan sonuç;

  • Diğer kamp kartuşlarını yeniden doldurmak için yurt dışından getirilen bir aparat kullanılıyor. Bu durum, daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi he yasal değil hem de riskli. Aygaz kamp tüpünü kapak kısmını hologramlı bir etiket ile korumuş ve ilk kullanımın yani yeniden doldurulmadığını size ifade ediyor. Bence önemli bir konu hakkında güzel bir tedbir almış. Yine hemen altında bulunan karekod ile de tüm testlerden geçtiğini, güvenilir bir ürün olduğunu size garanti ediyor.
  • Piknik tüplerinde en büyük sorun rüzgar ve devrilme riski. Aygaz kamp tüpünü devrilmeye karşı daha dayanıklı bir tasarım ile sunuyor. Alt kısmında bulunan çember geniş ve dengeyi oldukça rahat sağlıyor. Rüzgar sorununu da belirttiğim gibi brülör ile çözmüş.

Şu an için Aygaz kamp ocağını sadece İstanbul, İzmir Aydın, Bursa, Denizli, Düzce, Edirne, Isparta, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalavo’da belirlenmiş bayiilerinde bulabiliyorsunuz. Yakın zamanda Türkiye geneli satışları başlatacağı bilgisi mevcut.

Aygaz Kamp Tüpü Fiyatları

Kamp tüpü, kamp ocağı ayrı ayrı olarak satılmakta. Kamp tüpü fiyatı 60.00TL, (depozito + Gaz Bedeli)

Aygaz kamp ocağı fiyatı 99.00TL. Kamp tüpü ve kamp ocağını birlikte almak isterseniz şu an kampanyalı bir fiyatı var 124 TL.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Belirtilen satış fiyatları ve kullanım süresi kampçılar için ciddi bir tasarruf sağlayacağa benziyor. Tabi 2 KG lık ağırlığı sırt çantasıyla kampa gidenler için düşündürücü olsa da aracıyla kampa gidenler için güzel bir seçenek halinde.

Her ne kadar sırt çantalı gezgiler için kesinlikle tavsiye edemiyor olsam da aracıyla kampa gidenler, seyahat edenler için tavsiye edebileceğim bir ürün.

Aygaz kamp Tüpünü satın almak isteyenler Aygaz’ın Play Store da yer alan Aygaz Mobil uygulamasını indirebilir. Bu uygulamada güncel fiyat bilgileri ile aygaz kamp ocağını satın alabiliyor olmamızın yanı sıra, Aygaz kamp ocağını satın alabileceğiniz konumunuza en yakın bayilerin listesi sunulmaktadır.

Doğayla Kalın


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

 

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

2 Yorumlar

  • İyi de çoğu evde olan (benim evimdede olan) normal bir piknik tüp ve ocak ikilisinden bir farkı yokki bunun. Daha şekil duruyor evet ama arabayla taşıyosun zaten. Çok pahalı ve ağır. Buna neden para verilsinki anlam veremedim.

    • Normal Aygaz Tüpleri 3 kg üzerinde sanırım. Belirttiğim gibi sırt çantalı biri için taşıması imkansıza yakın. Fakat aracınızla gidiyorsanız fiyat açısından mantıklı. Yani kartuşlarla kıyasladığımızda ciddi bir fiyat farkı oluşuyor. Görüntü bakımından evet şık ama aslında kamp için ilgilendiren kısmı fiyat diyebiliriz özetle.

Yorum Yap