İnceleme

Bim Stanley 1.3 Lt Termos

Bim Market’e 12 Nisan tarihinde gelecek olan Stanley marka 1.3 Termos orijinal ürün değil mi?

Birçok forum sayfasında Bim’e gelen Stanley termosun çakma olduğuna dair içerik okudum. Fakat ilgili ürün Stanley’in Türkiye distribütörü olan Kutup Ayısı güvencesi ile sunulmaktadır. Yani Bim de satılan Stanley 1.3 Termos diğer Stanley ürünlerinde olduğu gibi ömür boyu garanti kapsamındadır. Anlayacağınız bu Stanley termos tamamen orjinaldir.

Stanley 1.3 Lt termosun orijinal olmadığını söyleyen kişiler, bu modelin başka bir yerde satılmadığını belirtmişler. Bunun en büyün sebebi bim’de satılan bu 1.3 Lt. modeli sadece Bim grup marketlerinde satılmak üzere ihraç edilmiştir. Yani bu ürün sadece bu pazarda satılmak için getirildiğinde gerek hepsi burada, n11 gibi birçok online satış yapan kanalda gerekse Kutup Ayısı Outdoor’un kendi sitesinde satılmamaktadır.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Bim’de satılan Stanley 1.3 Lt. termosun fiyatı 149.00 TL. Benzeri 1.3 Lt termos modeli Stanley Türkiye distribütörü olan kutup ayısı outdoor mağazasının internet sitesinde 419.00TL (Havale indirimli fiyatı 377.10 TL)

Bim Stanley 1.3 Lt. Ürünün Orijinalliğini Nasıl Anlarız?

Bim’den ürünü aldığınızda size fiş kesiliyor. Bu fiş sizin garanti belgeniz. Keza ömür boyu garanti veren Kutup Ayısı Outdoor garanti kapsamı içine giren durumlarda sizden çok nadir bu belgeyi istemektedir. Ürün üzerindeki etiketler kendilerinde kayıtlı olduğu için sorun çıkmayacaktır. Yine de saklamanızda fayda var.

Ürünün orijinal olup olmadığının en büyük garantisi ise Türkiye distribütörü olan kutup ayısını aradığınızda size ürünlerin kendilerinden geçtiğini belirtmesidir.

Bim Stanley Fiyatı Pahalı mı?

Bu soruyu soran arkadaş daha önce Metro Market e gelen benzer Stanley markası ile kıyaslamış. Fakat o modelin fiyatı da %20 indirimli 160 TL ydi. Bir fark yok diyebiliriz. O model de sadece Metro Market’e özeldi.

Amazon Fiyatı Daha Ucuz?

Hayır. Amazon Stanely 1.3 Lt fiyatı 20 USD + 15 USD kargo bedeli. Yani 200 Lira gibi bir ücrete denk geliyor.

Online Satış Sitelerinde Benzer Ürün Var?

Birçok sitede gördüğünüz benzer Stanley ürünler 1Lt veya 0.50 Lt. Ek olarak taşıma kulpu olmayan ürünler.

Bim Satanley Macera Modeli Nedir?

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Stanley termos modellerinde macera ve klasik ayrımı var. Macera modeli distribütör sayfasında sağlam + önemli olarak değerlendirilirken, klasik modelinde zamansız + dayanıklı ibaresi var. Yani buradaki farkı özetlemek gerekirse bir ürün A kalitesinde üretilirken diğer benzer ürün B kalitesinde. Tıpkı aynı ürünü Çin’de 1 Liraya da yaptırabilirken 54 liraya da yaptırabilirsiniz. Elbette fiyatına göre performansı daha düşük olacaktır.

Stanley 1.3 termosun teknik özelliğine gelecek olursak herhangi bir eksi yönü yok. Paslanmaz iç hazne, çift duvar yalıtımı, sızdırmaz iç kapak, bardak şeklinde kullanılan kapak, katlanabilir taşıma sapı. Diğer modellerde olduğu gibi 28 Saat sıcak tutma, 26saat soğuk tutma,150 saat buzu muhafaza etme özelliğine sahip. Tabi bu rakamlar termosu kapattıktan sonra hiç açılmaması ile alakalı. Termosu aralıklarla kullandığınızı varsayarsak bu süre kısalacaktır. Keza termosu hiç kullanmasanız dahi 28 saat sonra içilebilir sıcaklıkta olacak yani kaynar tutmayacaktır. Fakat hafta sonu etkinlikleri için fazlasıyla yeterli.

Diğer uygun fiyatlı ve yüksek performans sağlayan Stanley modellerini görmek için tıklayınız

 


Sosyal Medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

 


 

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

14 Yorumlar

 • model adı Stanley Adventure Vacuum Bottle 1.3Lt trde satılıyor ama krom renkli ve fiyat 350 400 tl civarı

  • Aynen, bu ürün sadece Bim Marketlerde satılmak üzere getirildi. Stanley markasının özel promosyon ürünü diyebiliriz. Benzerini TR deki satış sitelerinde, Türkiye yetkili satıcısında veya Amazon benzeri sitelerde bulamazsınız.

  • Kesinlikle. Stanley markası tüm dünyada kendini uzun yıllardır kanıtlamış bir marka. Keza Atatürk’ün İstanbul Şişli’deki evinde görüldüğü üzere Atatürk’te Satanley Termos kullanıyormuş 🙂

   • Teşekkürler, sizin incelemenizi görünce almaya karar vermiştim, sabah da üşenmedim gidip aldim 2 tane gelmiş aninda tükendi

    • Evet bu konuda çok fazla instagram üzerinden bana mesaj geliyor ve halen geliyor. Cadde üzerinden ki marketlerde 2-3 adet stok varmış, sokaklardaki marketlerinde ise 1 tane.

 • Apple garantili olarak sattıkları sarj kabloları ve diğer ürünleri de alırken de insanlar yukarıda ki yazınızda olduğu gibi “aa apple garantiliymiş” diye sayın aldılar. Fakat hiç bir yerde apple türkiyenin açtığı ve kazandığı dava üstüne de bimden alınan ürünlerde meydana gelen problemlerde apple ın garanti hizmeti sunmaması yazılmadı. Bim bu çakma ürün satma olayına korkusuzca devam ediyor. Herhalde yaptıkları reklam kaybettikleri davalardan daha avantajlı. Daha acı olan kısmı ise Sizde 5 liralık malı gerçekten 3 liraya alabileceğinizi sanıyorsunuz.

  • Bununla ilgili açıklamayı bir önceki yorumda yaptım. Bir ürünün garanti kapsamında olup olmadığını öğrenmek için ilgili ürünün disp. nü aramanız gereklidir. Kutup Ayısı outdoor u arayabilir siniz

 • Bim in daha önce çakma apple ürünleri satması gibi bir olay olması yüksek bir ihtimal. Sattığı çalma apple ürünlerinden sonra apple türkiye, bim e dava açtı ve satın alınan ürünlerle kullanılan cihazları garanti kapsamından çıkardı. Bim in dava taminatlarının götürüsü böyle çakma ürünlerin reklam getirisinden daha düşük ki aynı olaya devam ediyorlar gibi gözüküyor.

  • Bununla ilgili içeriğimi tam okumadığınızı düşünüyorum.Stanley markasının Türkiye disp. Kutup Ayısı outdoor dur. Siz ürünün gerçek mi değil mi, ömür boyu garantisi var mı yok mu bilgisini öğrenmek için Kutup Ayısı outdoor u aramanız yeterlidir.

 • Metro dan alacaktım Bim e kısmetmiş. Sabah kapıda bekledim, gelen tek ürünü de ben aldım. Millet elimden kapacaktı, rağbet çok. Gayet güzel şık bir ürün, Stanley sonuçta….

 • Beyler 200 liraya buldum, elemanın biri almış binden 200 e satarım dedi aldım ben de. Pişman etmez inş.
  Garanti belgesi olarak fiş mi geçerli sadece ?

Yorum Yap