İnceleme

Guruss Mangal

Taşıma kolaylığı olan mangal arayışım sırasında Guruss Mangal ile karşılaştım. Guruss Go Grill Barbekü; günübirlik etkinliklerde, evlerde veya kamplarda kullanabileceğiniz, şık bir tasarıma sahip yerli üretim bir mangaldır. Katlanabilir ayakları sayesinde aracınızın bagajında rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Üst bölümünde iki havalandırma kanalı mevcut. Mangalın sol tarafında ise tek havalandırma kanalı var. Tütsü yöntemi ile et, balık veya tavuk pişirmek isteyenler için tavsiye edebileceğim özellikleri barındırıyor.  Kapağın üst kısmında yer alan ısı göstergesi, istediğiniz derecede etinizi pişirme kolaylığı sağlıyor.

Guruss Go Grill Mangal Barbekü Özellikleri

 • 51 x 37 Cm pişirme alanı
 • Isı göstergesi 38-538 Derece  (100 – 1000 F)
 • Katlanabilir ayak
 • Taşıma kolaylığı saplayan, gizlenebilir yan tutma destekleri
 • 2 üst, 1 yan havalandırma kanalı
 • Dayanıklı tasarım
 • Paslanmaz ızgara teli
 • Siyah, Mavi, Yeşil, Gece Mavisi, Kırmızı Gri renk seçenekleri

Guruss Mangal ile ne pişirilir?

 • Izgara
 • Et, Tavuk ve Balık  ** Tütsüleme
 • Fırınlama  (Kaliteli bir kömür ile yapılmalı. Kömürler yan havalandırma kanalına yakın konulmalı. Diğer köşeye de pişirilecek malzeme)
 • Tavada kızartma
 • Deniz ürünleri gibi hassas malzemeleri yavaş pişirmede
 • Pişirme volkanik taş ilavesi ile pizza vb

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Guruss Isı Göstergesi

Guruss Mangal almadan önce hakkında yapılan yorumlara göz attığımda, boyutları ve tasarım fotoğraflarından dolayı satın alırken tereddüt edenler hakkında yorumlara denk geldim. Öncelikle tasarım ve boyutları itibariyle oldukça şık. Yani klasik kapaklı mangalların üstünü renklendirilmiş gözüyle kesinlikle bakılmamalı. Bahçe veya açık hava etkinliklerinde yüksek performans alacağınız gibi, şık tasarımı ile dikkat çekecektir.

Guruss Go Grill şu an ki satış fiyatı 450 TL dir. Guruss mangal 50 cm lik bu modeli ve diğer modelleri birçok online alışveriş kanalının yanı sıra Tekzen, Koçtaş, Bauhaus gibi büyük zincirlerde de bulabilmeniz mümkün.

Guruss Valkona Kömür Tutuşturma Bacası

Pratik ve hızlıca ateş yakmanın en başarılı ekipmanı. Üst kısmından kömürlerinizi doldurduktan sonra alt kısmından tutuşturma yapabilirsiniz. Alt kısmın içine doğru olan hafif boşluk ve yan hava kanalları sayesinde çok hızlı bir ateş elde etmenize olanak sağlıyor. Özellikle bahçede veya balkonda mangalınızı kullanacaksanız kesinlikle kontrollü bir duman çıkışı ve kontrollü bir ateş için bu bacaya ihtiyacınız olacaktır.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

İlk bakışta ne gerek var diyeceğiniz bir üründür. Fakat, hiçbir efor harcamadan, zaman kaybetmeden mangal ateşinizi yaktığınızda vazgeçilmez ekipmanlarınız arasında yerini alacaktır.  Guruss kömür tutuşturma bacası ( Guruss közmatik ) şu an ki satış fiyatı 138 TL dir. (Güncel fiyat için kontrol ediniz.)

 Guruss Volkanik Taş

24 x 39 cm boyutlarına sahip volkanik taş, sıcak bir ızgara keyfi yaşamanızın yanı sıra ek pişirme olanakları da sağlar. Uzun süre sıcaklığı üzerinde tutabildiği için, pişirme işleminizin bitmesine yakın etlerinizi masanıza volkanik taş ile alıp, soğumadan yemenizi sağlayacaktır. Yine pişirme sırasında önden pişen ızgaraları taş üzerinde muhafaza edebilir, toplu ve sıcak bir sunum yapabilirsiniz. Direkt taş üzerinde sabit ve kontrollü ısı ile ızgaranızı yapabilirsiniz. Guruss volkanik taşın şu anki satış fiyatı 98 TL dir. (Güncel fiyat için kontrol ediniz.)

 • İlk kullanım anında 15 dakika ısıtıp, yağlanması gereklidir.
 • Doğal bir taş olduğu için üzerindeki damar yapısı yüzünden çatlama yapabilir. Alt metal taşıyıcıları sayesinde kullanıma devam edebilirsiniz.
 • Kullanım sonrası kendi soğumasına bırakın, asla su dökerek soğutmayın.
 • Kullanım sorası nemli bez ile silebilirsiniz. Deterjan kullanmayın. Gözenekler deterjanları emebilir.

Guruss mangal ile açık havada güveç yapımını izlemek için aşağıdaki görsele tıklayınız.

View this post on Instagram

Tüm yemek tariflerininizin içine bolca yeşillik koyarsanız; tadından çok kokusundan lezzet alırsınız. Fırsat buldukça ormanda, tertemiz doğanın içinde geçirilen vakit, kaliteli yaşamın anahtarıdır bana göre. Bu yüzden bu mini güveç kebabı tarifimizin olmazsa olmazı bolca yeşillik ve sonsuz mavi. Diğer malzemeler kuşbaşı et, arpacık soğan, patates, sarımsak, sivri biber, salça, tereyağı ve tuz. Yaklaşık 2 saatlik pişme süresinin ardından ekmek bana bana yemeniz tavsiyemdir. *Taşınabilir barbekü, geçenlerde hikayemde gördüğünüz @gurussbbqovens Evde veya dışarıda kullanıma uygun. Havalandırma kanalları sayesinde fırın niyetine de kullanılabilir. Tabi köz miktarını doğru ayarlamak gerekli.

A post shared by Emrah Koçer (@dogadakiyabanci) on

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Ürün inceleme içeriğini yazmadan önce Guruss Go Girill mangalı yaklaşık 6 ay kullanıp test ettim. Fiyat, performans ve müşteri memnuniyeti açısında tavsiye edeceğim bir üründür.

Guruss yerli üretime sahip ve merkezi Kayseri’dir. Firmanın marka değerini koruması amaçlı tüm sorunlarda çözüm odaklı ve hızlı dönüş sağladığını belirtmekte fayda var.

Guruss İletişim:

0(352)321 30 80

 


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

 

 

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap