Blog

Kuşlar İçin Kraker Yapımı

Kamp yaparak, doğa hayatının bir parçası olduğumuzu daha çok anlıyoruz sanırım. Bu yüzden doğaya fayda sağlayacak hediyeleşmelerin de önemi artıyor. Geçenlerde nikah şekeri olarak, kalp şeklinde bir saman kağıdının etrafına dizili kuş yemleri gördüm. Tabi hemen internetten yapımı araştırdım. Yapımı çok basit olan bu hediyelik kuş yeminin anlamı büyük olacaktır. Nikah şekerinde saman kağıdın etrafına az miktarda kuş yemi konulmuş olsa da biz biraz daha dolusunu yapıp doğaya kuşların yemesi için bırakabilir, arkadaşlarımıza hediye edebiliriz.

Kuşlar İçin Ballı Kraker Yapımı

  • Kuş yemi
  • Bal
  • Tatsız Jelatin
  • Toz Şeker
  • Yağlı kağıt
  • Su
  • ip

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Kalıpların içindeki bulunan pipetler, asma ipini geçirmek için boşluk bırakmak için

Bir kap sıcak su içine Az miktarda jelatin ekleyip karıştırın. Daha sonra ayrı bir kapta çözdüğünüz tatsız jelatini bu kap içine ekleyin ve karıştırın. Bal ve toz şekeri de ekleyip karıştırmaya devam edin. Kuş yemlerini de ekleyip karıştırın. İlk başta akışkan bir kıvamda olduğunu göreceksin. Yağlı kağıdı serip üzerine kurabiye için kullanılan şekil veren kapların içine bu karışımı döküp, asmak için iplerini takın. Donması için dolaba koyun. 10 dakika sonra hazır.

 

Doğayla Kalın…

 

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap