İnceleme

Decathlon Tarp | Fresh Kamp Gölgeliği | Decathlon Tente

Güneşli ve yağmurlu havalarda, tarplar kamp hayatında hayat kurtarıcıdır. Türkiye’de tarp veya diğer adı ile tente, gölgelik veya güneşlik satışları birkaç marka ile kısıtlı durumda. Decathlon’un sattığı Fresh çok işlevli kamp gölgeliği bunlardan bir tanesi. Şu an ki satış fiyatı 249.99 TL. Kısa zaman önce 299 TL ye satılmaktaydı. Keza ben 2018 yılı başında 149 TL gibi bir rakama almıştım.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Decathlon tarp sabitleme ipleri, kazıkları ve 1 adet direği ile satılmaktadır. (Yeni ürünlerde 2 adet direk çıkmaktadır.)  Sabitleme direği 195 Cm dir. Boyut olarak gayet yeterli ama kullanım yerine göre en az 2 adet direğe sahip olman ız büyük avantaj sağlayacaktır. Normal şartlarda bu direklerin satışı yoktu fakat şu aralar yine stoklara girmiş. Decathlon kamp direği ismiyle 2 adet olarak satılmakta ve şu an ki fiyatı 64.99 TL. Bu kamp direklerini birçok alanda kullanabileceğinizi düşündüğüm için tarp alırken ek direkleri de satın almanızı öneririm.

Decathlon Tarp’ın avantajlarını ve dezavantajlarını sizlerden gelen soruları yanıtlayarak paylaşıyorum.

Tarpın kapladığı yer ve ağırlığı nedir?

Direkleri hariç 1Kg, direk ve diğer aksesuarları ile 2.6 Kg. Sanırım en büyük dezavantajı ağırlığı ve kapladığı yer diyebiliriz.

Decathlon Tarp boyutları nedir?

Kurumunu tam olarak köşelerden gerçekleştirirseniz 9m2 lik bir alanı kaplıyor. Kapalı haldeyken 75*75cm boyutlarında. Açık hali ile tam olarak olmasa da 2.90 x 2.85 boyutlara sahip diyebiliriz. 3 kişilik bir çadırın üstüne kurduğumuz zaman ayrıca masa ve sandalyelerin üstünü kapatacak bir alana denk gelmiyor. Uzun süreli kamplarda bu dezvantaj bir durum haline geliyor.

Güneşli ve yağmurlu havalarda kullanıma ne kadar uygun?

Patentli bir dış kumaşa sahip. Yansıtıcı özelliği sayesinde ısıyı ciddi derecede azaltıyor. Kurulum anında şartlar imkan veriyorsa çadırın yaklaşık 1 mt üzerine kurarsanız daha yüksek sonuç alırsınız. Gün içinde altında otururken de durum aynı. UV ışınlarına karşı 50+ faktör koruma sağlasada boyutları itibari ve yıpranma payını göz önüne alarak tam koruma beklememek gereklidir.

Decahtlon’un tarpı orman ve sahil kamplarında kullanıma gayet uygun. Boyut ve ağırlığı her ne kadar dezavantaj gibi yorumlasam da 2 kişilik ve araçla gidilen kamplarda sorun olmayacaktır. Keza Türkiye’de uygun fiyatlı kaliteli tarp bulmak fazlaca zor. Benzeri yabancı markalar ile Türkiye satış fiyatını kıyasladığımızda ise yine Decathlon’un tarp fiyatı gayet uygun gözüküyor. Özellikle internette kamp gölgeliği, kamp tentesi gibi başlıklarla satılan ürünleri incelediğinizde ağırlığı, tentenin katlandıktan sonra kapladığı yer, UV dayanıklılığı gibi durumları göz önüne alırsak decathlon tarp tercih edilebilir.

Decathlon yeşil tarp 

Geçen senelerde aynı tarp decathlon’da iki farklı renk seçeneği vardı. Biri şu an hali hazırda satılan beyaz/gri tarp diğeri ise yeşil. Yeşil olan maalesef satıştan kaldırıldı. Aslında renk itibariyle birçok kampçının istediği Decathlon yeşil tarp ama maalesef artık satışta yok. Decahtlon yeşil tarpı beyaz tarpa göre biraz daha ince yapılı ve hafif olarak sunulmuştur. Gölgelik olarak kullanılmasının yanı sıra orman kamplarında rengiyle sağladığı uyum tercih noktası oluyordu. Yeniden satışa sunulur mu bilmiyoruz ama halen birçok insanın ikinci el olarak satış yapılan letgo, sahibinden veya facebook grupları gibi yerlerde Decathlon yeşil tarpı aradığı kesin.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

 

 

 


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

1 yorum

Yorum Yap