İnceleme

Kamp Duşu

Özellikle uzun süreli kamplarda büyük sorun haline gelen, genel temizlik için taşınabilir, solar enerjili kamp duşu kullanabilirsiniz. 1 yıldır Freecamp survivor 20 lt. kamp duşunu kullanıyorum. Aslına bakarsanız bu amaçla üretilmiş birçok markanın ürünü var ve neredeyse hepsi aynı özelliklere sahip. Ferrino kamp duşu, Ust portatif solar kamp duşu, Coghlan’s kamp duşu, Easy camp solar kamp duşu, Camp Shower bunlardan birkaçı.

 

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Freecamp Kamp Duşu 20 Lt lik bir su kapasitesine sahip. Genel olarak yeterli. Keza tamamını doldurduğunuzda taşımak, asmak biraz zor oluyor. Üzerinde bulunan solar panel sayesinde yeterli güneş ışığı varsa suyu kısa sürede ısıtıyor. Aslına bakarsanız kullanılan PVC malzemesi, güneşin ısınını direkt aldığından bu solar panele de pek ihtiyaç kalmıyor.

Kamp duşu alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir başlık aslında yok, neredeyse tüm markaların fiyatları birbirine yakın ve kullanılan malzeme PVC. Tabi bunların dışında basınçlı vs gibi daha profesyonel üretimleri olan markalar olsa da bizler genelde kısa süreli kamplar yaptığımız için düşük bütçeli ürünler ihtiyacımı fazlasıyla karşılamakta.

Eğer tercihiniz Freecamp Survivor 20 Lt. Kamp Duşu olursa, ürünün en büyük sorunu depo ile fıskiye arasındaki plastik borunun uzunluğu olacaktır. Hem suyun fıskiyeye ulaşmasını engelliyor hem de duş alabilmek için duşu çok daha yükseğe asmamızı gerektiriyor.  Ben birkaç kullanım sonrasında plastik boruyu boğum yerinden keserek biraz kısalttım ve direk çözüm oldu.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Ürünü bu yaz birkaç kez deniz yakını kampımda aktif olarak kullanmış olsam da ağırlıkla kamp bulaşıklarını yıkamak için kullanıyorum. Tamamı 510 gr ağırlığında ve çok az yer kapladığı için sırt çantamda rahatlıkla taşınabiliyor. Ağaca asmak için herhangi ayrı bir bağlantı aparatını yanınızda bulundurmanıza gerek yok. Ürünün tutma kulpundaki klipsler ile direkt asabilirsiniz.

Belirttiğim gibi Freecamp veya diğer markaların ürünlerinin neredeyse tamamı PVC malzemesinden üretiliyor. Kesinlikle içme suyu depolamak amaçlı kullanmayınız.

Doğayla kalın…

 


Takip edip destek vermeyi unutmayın!

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap