Sizden Gelenler

Salaş Kamp Kıyıköy

İstanbul’a yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunana Salaş Kamp alanı hafta sonu kafa dinlemek için harika bir konumda. Kırklareli Vize ilçesi Kıyıköy de bulunana kamp alanı ağaçlık bölge içinde ve denize yürüme mesafesinde. Salaş Kamp içinde bir restoran bulunuyor olsa da yaklaşık 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde alternatif birçok seçenekte mevcut.

Kıyıköy Kamp Alanı

Kıyıköy Salaş Kamp Alanı

Salaş kamp da çadır konaklama ücreti eğer kendi çadırınız mevcutsa çadır ücreti 50TL Tabi güncel fiyat için gitmeden önce mutlaka alan ile görüşün.  Genel olarak çift gelen kampçıların yanı sıra ailelerde çok fazla. Bu yüzden çoluk çocuk tercih edebileceğiniz bir aile kampı yapabileceğiniz bir yer. Tabi çift ve aile dışında alana kampçı kabul edilmiyor.

Restoran yanında iki adet büyük buzdolabı var. Kampa gelenlerin ortak kullanımına sunulmuş. Yanınıza getireceğiniz ve bozulma riski olan yiyecek ve içeceklerinizi bu ortak kullanıma açık olan buzdolaplarında ücretsiz muhafaza edebilirsiniz. Yine ücretsiz olarak kullanabileceğiniz elektrik prizleri mevcut.

Kıyıköy Salaş Kamp Genel Görünüm

Salaş Kamp alanında rast gele ateş yakmak yasak. Ateş yakılması için bazı noktalar belirlenmiş ve odun sıkıntısı da yok. Yine de kampa gitmeden önce kömür gibi alternatif ve pratik çözüme başvurmak gerekir.

İnternet ve telefon kamp alanının tamamında çekmiyor. Birçok noktada az çekse de telefonla konuşma noktasında ciddi sıkıntı yaratmıyor.

Kıyıköy kamp alanları çevresinden akan Papuç deresi, Kıyıköy’e kampa gideceklerin en büyük soru işaretleri arasında. Neden mi? Tabi ki sivrisineklerin vereceği rahatsızlık. Kamp süresince çok nadir sivrisinek gördüm. Bunun sebebi sivrisineklerin yumurtlama dönemlerinde belediye ekiplerince yapılan ilaçlamalar. Yani Papuç deresei ve çevresinde çok az sivrisinek göreceksiniz.

Açık alan ve etrafında farklı işletmeler olduğu için yaban hayatına dair de bir risk yok.

Salaş Kamp alanı zemin durumu toprak ve çimen. Çok kalın matlara ihtiyacınız olmayacaktır. Fakat denize olan yakınlığını düşünürsek akşam saatlerinde biraz esiyor. Yanınızda uyku tulumu ya da battaniye getirmenizde fayda var.

Kıyıköy kamp alanları

Alan temizliği düzenli olarak yapıldığı için herhangi bir sorun yok. Tabi kamp alanları için en önemli konu tuvaletlerin temizliğidir. Salaş kamp bana göre bu konuda hassas davranan kamp alaları arasında. Bulunduğum süre zarfı için tuvalet ve duşlar gayet temizdi.

Kıyıköy de kamp yapmanın dışında gezilecek birçok yer var.

Kamp alanına yürüme mesafesinde olan Kıyıköy Aya Nikola Manastırı dışında Türkiye’nin en büyük 10 mağarasından biri olan Dupnisa Mağarasına gidebilirsiniz. Kırklareli Kent Müzesi, Aşağı Pınar Ören Yeri Samanlık Müzaesi, Poyralı Köyü Kültür Evi,  Sultanlar yolu, gibi birçok rota belirleyebilirsiniz.

Kıyıköy Salaş Kamp Ulaşım

İstanbul’dan Kırklareli – Kıyıköy’e aracınız ile ulaşmak istiyorsanız, Tekirdağ Saray ilçesinden hemen sonra Kıyıköy tabelalarını takip edebilirsiniz. yaklaşık 30 Km sonra Kıyıköy’e varmış olacaksınız.

Otobüs ile Kıyıköy Salaş kamp’a ulaşmak isterseniz her sat başı İstanbul otogardan Tekirdağ Saray otobüsleri vardır.  Saray’da indikten sonra yine her saat başı kalkan otobüslerle Salaş Cafe Camp alanına ulaşabilirsiniz.

Salaş Kamp Alanı İletişim: 0551 711 4094 

Kıyıköy Salaş Kamp Harita

 

Kamp Yeri Deneyimi: 

Burçak Ekşioğlu


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

 

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap