Kamp Yeri Önerilerim

Sapanca Göl Kenarı Saklı Bahçe Kamping

İstanbul’a yakın kamp alanları listesinde yer verdiğim Sapanca Göl Kenarı Saklı Bahçe,  özellikle çocuklu ailelerin tercih edebileceği, Sapanca’nın doğasında, gölün kıyısında bir alana sahip. İşletme ortaklarından olan Halil, daha önce kamp yapan, kamp hakkında bilgi ve deneyimi olan biri olduğundan, ilk kamp için tercih edilmesi gereken yerler arasında da önerebilirim. Birçok kamp alanı gibi günübirlikçi ziyaretine de açık. Alan içerisinde bulunan restorandan  kahvaltı ve ara öğün satın alabilirsiniz. Fiyatları bölgeye nazaran iyi.

Sapanca Kamp Yeri

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Gün içerisinde Sapanca’nın doğasını keşfetmek üzere Maşukiye, Kartepe, Ormanya Hayvanat bahçesi, Sukay park  gibi alternatifler değerlendirebileceğiniz gibi, hamağa uzanıp gölün serinliğinde kitabınızı okumayı da tercih edebilirsiniz.

Çocuklu aile için, alan içerinde bir çocuk parkı var. Kümesler içinde bulunana tavşan, güvercin, tavuk gibi hayvanlar çocuklarınızın hayal dünyasına biraz daha çiftlik havası katacaktır. Alanda bulunan iskele, masalar ve hamaklar kampçıların kullanımına da açık. Gün içerisinde buralarda vakit geçirebilirsiniz.

Eğer hafta içi alana gidiyorsanız çadırınızı gölün hemen yanına kurabilirsiniz. Hafta sonu kahvaltı vs etkinlikler yapıldığından gölün kenarına çadır kurulmasına izin verilmiyor. Arka tarafta, giriş kısmına çadırınızı kurulabilirsiniz. Çadır kurduğunuz alanda bulunan tenteler için eğer müsaitlik varsa alt kısmına kamp çadırınızı kurabilir, sabah güneşinden etkilenmezsiniz.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Zemin tamamen çim kaplıdır. Bu yüzden sert mat ihtiyacınız olmayacaktır.

Gölün ön kısmı doldurulmuş ve yaklaşık 1-1,5 mt civarında su seviyesi var. Çocukların göle girmesinde bir sıkıntı yok fakat yetişkinler için yasak. Bu yasak kamp alanının bir uygulaması değil, devlet tarafından konulmuştur. Sapanca gölünde yüzmek kanunen yasaktır.

Sapanca Göl Kenarı Saklı bahçe içinde yer ateşi yakmak yasaktır. İşletmenin belirlediği alanlarda mangalınızı yakabilirsiniz. Eğer yanınıza mangal, ateş kutusu vs taşımak istemiyorsanız alandan kiralayabilirsiniz.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Alanda WC ve duş imkanı var. Gün içerisinde gayet temiz durumdaydı.

Kamp çadırı ve ekipman kiralama hizmetleri yoktur. Bu tarz kamp malzemelerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Araçla yaklaşık 5 dakika mesafede Migros, A101, Bim gibi birçok market mevcut tüm alışverişlerinizi buralardan sağlayabilirsiniz.

Saklı Bahçe içinde toplu etkinlikler, kahvaltı organizasyonları yapabilirsiniz. Bunun için daha önceden alan ile görüşüp rezervasyon yaptırma şartınız var. Bireysel kamp için bir rezervasyona ihtiyaç yok fakat alanda bir toplu etkinlik varsa bireysel kampa kapalı olacağı için gitmeden aramanızda fayda var.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Kamp için eksi durumlardan biri  işletmenin, Anadolu Otobanına yakın olmasıdır. Ulaşım konusunda bu büyük bir artı sağlasa da gece araç sesleri az da olsa alana kadar ulaşmaktadır. Yol dönüşü uğradığımdan ve çok yorgun olduğumdan dolayı her ne kadar sesleri hiç duymadan rahatça uyuyabilmiş olsam da bu konuda hassas olanlara uyarmamda fayda var.

İstanbul’a yakın kamp yeri tercih edenler için, özellikle çocuklu aileler ve kampa yeni başlayanlar için önerebileceğim bir yerdir.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Sapanca Göl Kenarı Saklı Bahçe Kamping Ulaşım

İstanbul’dan aracıyla gidecekler Anadolu Otobanı üzerinden Sapanca bağlantısını kullanarak toplamda yaklaşık 1:30 saat yolculuk sonunda da alana ulaşabilir.

Toplu taşıma ile gidecekler için Kartal – Pendik’ten kalkan İzmit araçlarına bindikten sonra İzmit ordu evi durağında inebilir. Daha sonra mor renkli Sapanca minibüslerine binip İzmit Caddesi üzerinde inerseniz yaklaşık 15-20 dakikalık bir yürüme sonrası ya da taksiye binerek alana ulaşabilirsiniz.

Sapanca Göl Kenarı Saklı Bahçe iletişim: 0546 477 7596

Sapanca Kamp ücreti kişi başı 30 TL dir.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

 


Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edebilirsiniz !

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

 

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap