İnceleme

Bahçe Şöminesi / Mangalı

İnsanlık tarihinin başlangıcı kabul edilen ateş, biz kampçılarında doğada ilkleri arasındadır.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Bahçe Şömine

Kamp yerini seçtiğimiz andan itibaren ateşin yanacağı alanı belirleyip odun toplamaya başlarız. Daha önce kaleme aldığım ‘güvenli ateş nasıl yakılır?’ ile ilgili yazımda en önemli konu, doğaya zarar vermeden kamp alanını terk etmek olduğu için, yere ateş yakılmaması konusunda hepimizin özen gösterdiğine inanıyorum. Bu konuda birazda görsele önem verdiğim için internet araştırmalarımda Bahçe Şöminesi adlı firmanın Göreme adını verdiği bu ürüne rastladım.

Özellikle orman ve sahil kamplarında çokça faydasını gördüm. İnceleme yazımı paylaşmadan önce, yaklaşık 1 sene kadar ürünü kullandım ki deneyim noktasında hatalı bir bilgi aktarmak istemedim. Şömine elime ilk ulaştığında alt bölümünde bir havalandırma kanalı olmadığı için biraz tereddüt etmedim desem yalan olmaz. Ateşin tutuşması noktasında biraz zorluk çektirse de orman kamplarında gece boyu yanmasını istediğim ateş için kolaylık sağladı. (Havalandırma kanalı olmadığı için ateşin ağır bir şekilde daha uzun süre yanmasını sağlıyor.) Gece ateşi konusunda güvenlik önlemi olarak bir üst kapağı mevcut. Bu kapağı kapattığınızda rüzgar esintisi ile etrafa saçılacak köz parçalarını da engellenmiş oluyorsunuz ki bu çok önemli.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

  • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
  • Yüksek ısı ve ateşe dayanıklı statik toz boya ile kaplı çelik kase,
  • Pişirme ızgarası, şömine siperliği (kapak), ateş karıştırma ve siperlik kaldırma aparatı içerir.
  • Montaj gerektirmez.
  • Kolay taşıma için katlanabilir özelliktedir.
  • Taşıma çantası içerir.
  • Ürün ölçüleri : Çap 55cm – Yükseklik 40cm – 4 Kg
  • Kutu ölçüleri : En 59cm – Boy 59cm – 5,5 Kg

55mm çapına sahip bu ürün katlanabilir yapısı ile araçlarınızda çok az yer kaplamasının yanı sıra, 4 kg gibi bir ağırlığa sahip olduğu için yakın mesafeli kamplarda taşıma çantası ile rahatlıkla yanınızda olabilir.

Mangalın / şöminenin kenar kısımlarında hafif bir çukur şeklinde ek çıkıntı var. Bu çıkıntı, ısının kenarlara ulaşmasını çok miktarda engelliyor ve yer değiştirmeniz gerektiğinde tutmanızı kolaylaştırıyor.

Peki 1 senelik kullanım sonrası boyası ne durumda?

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Ürün özellikleri arasında yazan -yüksek ısı ve ateşe dayanıklı toz boya ile kaplı çelik kasa- kısmı tamamen doğruymuş. Kamplarda kimi zaman aralıksız 5-6 saat içinde ateş yandığı halde halen tam olarak boyasında bir kusur var diyemem.

Özetle kamplarda hem güvenli ateş yakabileceğiniz hem de yemeklerinizi pişirebileceğiniz bir alternatif arıyorsanız bu ürüne de göz atmanızda kesinlikle fayda var.

https://www.bahcesominesi.com/goreme linkinden satın alacağınız bu ürüne özel sizler için %10 indirim de aldım 🙂 Alışverişi tamamlama ekranında yer alan indirim kodu kısmına dogadakiyabanci yazarak faydalanabilirsiniz.

Doğayla kalın…

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

 

 


Takip edip destek vermeyi unutmayın!

http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap