İnceleme

Nurgaz Ateş Kutusu

Kamp hayatının vazgeçilmesi; yanan ateşin başında oturup dinlenmek, yiyeceğimiz yemekleri hazırlamak, çayımızı kahvemizi demlemek değil midir?

Peki kamp yapmanın olmazsa olması olan kamp ateşi yakarken doğaya verebileceğimiz zararlar hakkında bilginiz var mı? Bu konuda internette çok fazla bilgi olmasa da tecrübelerime dayanarak ‘Güvenli Kamp Ateşi‘ yazımda birtakım önerilerde bulunmuştum.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Eğer kamp alanınız yere ateş yakmaya müsait değilse alternatif çözümler arasında kesinlikle önereceğim ürün ateş kutusudur. 

Nedir bu Ateş Kutusu?

İster sırt çantanızda ister aracınızda taşıyabileceğiniz 370 gr ağırlığında, katlandığında çok az yer kaplayan, ısıya dayanıklı paslanmaz çelikten üretilen, odun ateşinde yemek pişirebileceğiniz, çay kahve deneyleyebileceğiniz bir çeşit doğal yakıt (Çalı, küçük parça odunlar veya mangal kömürü) kullanılan ocak.

Nurgaz Ateş kutusu inox paslanmaz çelikten üretilmiş. Diğer muadillerine göre ince bir yapıya sahip bu ateş kutusu ısıya oldukça dayanıklı. 2-3 saat aralıksız yanan bir ateş ile test ettiğimde herhangi bir eğilme söz konusu olmadı. Açıldığında boyutları 15.5 x 15.5 x 18.5 olarak üretilen ateş kutusu, çaydanlık ve tencere gibi birçok mutfak ekipmanında kullanıma gayet uygun, ne çok büyük ne çok küçük demek daha doğru olacaktır.  Çoğunlukla döküm tava gibi ekipmanlarda kullanıyor olsam da 10 kg’a kadar taşıma kapasitesi olduğundan büyük boy demlikleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Özellikle ormanlık alan içerisinde yere verdiği ısıyı kesmek ve yangın riskini en aza indirmek için ateş kutusunun altına taş koyabilirsiniz.

Ateş Kutusunun Faydaları

  • Kurulumu ve toplanması pratiktir, zamandan tasarruf sağlar.
  • Hafif ve az yer kaplar. Sırt çantasında rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
  • Rüzgar kanalları sayesinde küçük dal parçaları ile kısa sürede yüksek ateş elde etmenizi sağlar.
  • Hızlı yanan ateş rüzgarın etkisiyle çabuk köz olur. İşiniz bittiğin de odun eklemeyi bırakırsanız çabuk sönecektir.
  • İnox paslanmaz çelikten üretilmiştir. Uzun yıllar kullanılabilir.

Kurulumu pratik. İlk aldığımda ters yüzü ile kurmayı deneyip dakikalarca uğraştığımı itiraf edebilirim. Kurulum anında benim gibi bir tereddütte düşerseniz, logonun ön yüze bakacağı şekilde kurabilirsiniz.

Paslanmaz çelik üretiminde, çeliğin yüzeyinde herhangi bir çizilme olmasın diyerek plastik bir etiket kaplanarak sunuluyor. Size gelecek üründe bu şekilde olduğu için önce etiketleri çıkarıp, kurulumu daha sonra yapabilirsiniz.

Kişisel yorumum;

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

Daha önce Aliexpress den benzeri birkaç farklı ürün aldım. En büyük eksikliği ateş yanan bölümün boş olması. Yani özetle yere ateş yakılıyor. Ateş kutusu sadece üzerine demlik ve  tava benzeri ürünler koymak için görev yapıyor. Keza aynı şekilde de TR de birkaç firma bu şekilde üretim yapmakta. Bu ateş kutusunun en büyük amacı küçük odun parçaları ile hızlı ateş elde etmenin yanı sıra, yere ateş yakılması tehlikeli ve yasak olan bölgelerde kullanabilmek. Bu amaçla Nurgaz veya farklı bir firma üzerinden ateş kutusu alırken bu özellikle konuya dikkat etmemiz çok önemli.

Her ekipman önerisinde olduğu gibi bu ürün içinde yaklaşık 6 aylık kullanım sonrasında yorumlarımı ve görüşlerimi aktardım.

Nurgaz ‘ın internet sayfası üzerinden yaptığınız alışverişlerde kullanabileceğiniz %15 indirim kodu ” dogadakiyabanci ”  dır.

Doğayla kalın…

DEVAM EDİYOR...
----- GOOGLE REKLAMI -----

DEVAMI

 


Takip edip destek vermeyi unutmayın!
http://www.instagram.com/dogadakiyabanci
http://www.youtube.com/dogadakiyabanci


 

İlginizi Çekebilir

Yazar hakkında

DogadakiYabanci

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığım asansörde, masama gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anladığımda; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta doğaya koşmaya çalışan bir beyaz yakalıyım.
Plazanın ardındaki doğada tanımadığım onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek yoluna devam ediyorum. Artık bu yabancılığı üzerimden atmaya çalışırken, evli ve aynı zamanda 3 yaşında bir kız babası olarak; doğadaki deneyimlerimi, doğaya çıkmaya vaktim yok diyenlere örnek olma çabasında paylaşıyorum.

Yorum Yap